INFORMUJEMY !!!

 

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie
czynny
w poniedziałki
od 8.00 do 16.00
od wtorku do piątku
7.00 - 16.00Biblioteka Publiczna w Otmuchowie
czynna
poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek
8.00 - 17.00
środa
8.00 - 16.00

Kontakt z instytucją możliwy w formie telefonicznej lub e-mailowej
Tel. 77 431 50 27 // mgdk@otmuchow.pl

 


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /mgdk/templates/mgdk/functions.php on line 194

PROW 2014-2020

loga PROW mgdk

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.”

 

Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja pn : „Wielkanocne Smaki Naszym kulturalnym dziedzictwem”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Programu Operacyjnego Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

W dniu 27 marca 2017 roku Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie podpisał umowę o dofinansowanie na operacje typu "Wielkanocne Smaki Naszym kulinarnym dziedzictwem” objętą Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego programem a zakresie Zachowania dziedzictwa lokalnego: promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych.


Miejsce realizacji:
województwo opolskie, powiat nyski, gmina Otmuchów, miejscowość: Otmuchów.


Opis operacji:
W ramach operacji pn.: "Wielkanocne Smaki Naszym kulinarnym dziedzictwem” celem było zorganizowanie cyklicznej imprezy wielkanocnej, która będzie promowała lokalną twórczość i produkty lokalne. Podczas imprezy odbył się konkurs, którego celem było wspieranie lokalnej tożsamości, popularyzowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych, a także integracja społeczności miejsko – wiejskiej. Przedmiotem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie stoiska wielkanocnego , na którym musiały znaleźć się obowiązkowe elementy: dekoracje wielkanocne, tradycyjne potrawy oraz wielkanocne wypieki. Bardzo ważnym aspektem podczas konkursu była wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami, pobudzenie ich kreatywności oraz popularyzacja tradycyjnych i innowacyjnych ozdób wielkanocnych. Uczestnicy konkursu czyli Koła Gospodyń Wiejskich byli zobowiązani przygotować kilka zdań na temat tradycji w przyrządzaniu potraw i przedstawić informacje na życzenie jury. Po zakończeniu konkursu Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały przygotowane stoły i potrawy. Uczestnicy wydarzenia mogli degustować prezentowane potrawy. Impreza „ Wielkanocne Smaki Naszym kulinarnym dziedzictwem odbyła się na Zamku Biskupim w Otmuchowie w kwietniu 2018r.. Wstęp na wydarzenia był bezpłatny. Podczas imprezy wystąpiła Orkiestra Dęta „OTMUCHÓW” z MGDK w Otmuchowie. Do udziału w wydarzeniu zaproszono gości z terenu Powiatu Nyskiego.
Impreza będzie kontynuowana cyklicznie przez co najmniej 5 lat. Do zorganizowania konkursu zakupiono 27 stoisk promocyjnych, 27 kuchenek mikrofalowych.

Celem operacji jest zapewnienie atrakcyjnej oferty kulinarnej, poprawa lokalnego bogactwa oraz wypromowanie produktów lokalnych, których rozpoznawalność jest niska.